kom. 603759235 
biuro@kappa.pod.pl

O firmie Prefabrykacja budynków Oferta WASA Wetcast Maszyny inne Kontakt

ELEMATIC OY AB

www.elematic.com

Firma Elematic, dawniej występująca po nazwą PCE Engineering założona została w roku 1959. Od tego momentu jest wiodącym dostawcą linii produkcyjnych i maszyn dla zakładów prefabrykacji na całym świecie. Firma należy do British Pamplona Capital Management oraz zarządu Elematic Group.

Od momentu założenia firma Elematic ciągle się rozwija. W roku 1996 nabyła technologię  doskonałych slipformerów Roth. Trzy lata później Rimera Oy- producenta form i stołów. W roku 2001 przyszedł czas na technologię ścianek działowych Acotec oraz trzy lata później firmę Roteco. Dzięki nabyciu w październiku 2006 firmy X-TEC Oy- międzynarodowego dostawcy maszyn do produkcji sprężonych płyt kanałowych, firma Elematic poszerzyła swój asortyment o ekstrudery i slipformery kolejnej generacji.

Powyższe inwestycje w połączeniu z dużym naciskiem na ciągły rozwój i ulepszanie swoich produktów daje klientom firmy Elematic ciągły dostęp do najnowszych technologii w dziedzinie prefabrykacji. Daje to możliwość ciągłego ulepszania swoich produktów, wprowadzania nowych oraz poprawiania wydajności produkcji. 

Na dzień dzisiejszy firma Elematic zaopatruje zakłady prefabrykacji w ponad 100 krajach na pięciu kontynentach począwszy od pojedynczych akcesoriów poprzez  maszyny, linie produkcyjne a nawet całe zakłady prefabrykacji. W zakres usług serwisowych wchodzi szkolenie personelu, nadzór montażu oraz doradztwo techniczne świadczone przez doskonale wyszkolonych specjalistów.

Światową obecność firmy Elematic podkreśIa fakt istnienia spółek zależnych w Stanach Zjednoczonych i Niemczech ( Elematic GmbH) oraz wielu oddziałów sprzedaży i punktów obsługi klienta (Dubai, Francja, Rosja,) Ważną rolę  odgrywa obecność agentów reprezentujących Elematic Oy Ab na całym świecie.

Największym zaufaniem darzą firmę Elematic Kraje Bliskiego Wschodu, Kraje Bałkańskie, Wspólnota Niepodległych Państw oraz kraje Europy Zachodniej. Zjednoczone Emiraty Arabskie, Katar i Bahrajn to kraje które firma Elematic wyposażyła w ponad 30 kompletnych zakładów prefabrykacji.

 Elematic specjalizuje się w pięciu dziedzinach:

  • Technologia produkcji stropów
  • Węzły betoniarskie wraz z systemami do transportu betonu
  • Technologia ścian działowych Acotec
  • Technologie produkcji ścian prefabrykowanych, fasad, kolumn, podkładów kolejowych itp.
  • Szereg zestawów oprogramowania do zarządzania zakładem prefabrykacji ELiPLAN ERP

Wszystkie produkty opuszczające zakłady Eleamtic’a składają się z zaawansowanych technicznie podzespołów i posiadają najnowsze oprogramowanie. Każdy standartowy produkt dopasowywany jest do potrzeb klienta oraz warunków temperaturowych w jakich będzie używany.

W roku 2008 obroty w firmie wyniosły 137 milionów Euro przy zatrudnieniu 220 pracowników. 80% linii do produkcji stropów sprężonych opartych na ekstruderach na świecie stoi pod znakiem Elematic. Natomiast wkład w pozostałe zakłady nowoczesnej prefabrykacji to 50%. W 2009 roku obroty wyniosły 70milionów Euro.

Elematic Oy Ab
Finlandia

Do pobrania